O projektu

4. října 2012 v 15:02 | Kerria, gms
Tento blog má za cíl shromažďovat informace o nejrůznějších projektech na blozích uživatelů tak, abyste na jednom místě našli všechny informace o soutěžích, projektech, srazech, nových knihách blogerů a mnoho dalších zajímavostí. Není komerční a autoři za jeho vedení nedostávají žádný honorář. Jsme komunita, která má radost z toho, že může světu ukázat, že i ve světě blogů jsou zajímavosti.

Každý bloger má možnost si do komentáře k článku "Vaše tipy" napsat vlastní upoutávku na projekt, nebo pokud rozjíždí nebo ukončuje nějakou soutež. Je nepsaným pravidlem, že blogosvět řídí právě uživatelé jednotlivých blogů. Redaktoři jsou pouze prostředníky ulehčující práci s propagací.
Pokud někdo narazí na něco zajímavého týkající se blogů, může o tom také informovat do komentářů k článku "Vaše tipy".

Kdo je bloger? Více informací v FAQ.

A co se skrývá pod jednotlivými rubrikami?

  • Z redakce - Pro informativní články o tomto blogu, o novinkách, změnách, našich vlastních soutěžích a podobných věcech.
  • Co se děje - Pravidelné infočlánky, které zahrnují dění v blogové sféře.
  • Soutěže a projekty - Vyhlášení, ukončení nebo změna nějakých soutěží nebo projektů bude právě zde.
  • Kde se potkáme - Srazy blogerů a blogových komunit, křty knih, plánované rozhovory face-to-face.
  • Síň slávy - Zde se můžete chlubit, co se vám podařilo a nějak to souvisí s vaším blogem. Vydali vám knihu? Dostala se vaše díla na výstavu? Natáčeli jste v televizi? Dostal se váš článek do novin či časopisu? Nebo s vámi udělali rozhovor? Nestyďte se pochlubit, tady je to dovoleno.
  • Navštivte blog - Máte možnost doporučit svůj oblíbený (ne vlastní!) blog ostatním. Stačí napsat krátkou recenzi a přidat odkaz jak na doporučený blog, tak i na svůj. Klubům je udělena vyjímka, mohou je doporučit sami správci.
  • Zamyšlení - Místo pro úvahy na jakákoliv témata a následné diskuze s rizikem "flame war". Kdo má odvahu, nechť vstoupí, tedy napíše článek jako podnět k diskuzi.
  • Kdo může, pomůže - Místo pro všechny charitativní akce nepeněžního charakteru, vzájemnou výpomoc, nabídky darů či sponzorství.
  • Ankety - Seznam hlasovacích článků s anketami.

Co se týče grafiky a především ikonek zde na blogu, využívám služby Iconseeker.com

Pravidla Blogosvěta:

- Pravidlo 1: Blogosvět je zde pouze pro nekomerční blogy. Je věnován pouze blogerům, kteří nepíší pro peníze, ale kteří píší hlavně pro čtenáře nebo z radosti pro sebe. Komerční blogy zde nemají místo.
- Pravidlo 2: Redaktoři nejsou otroci... a nemají čas trávit hodiny hledáním novinek, nových projektů, soutěží nebo zajímavostí. Jsou pouze publikátory, kteří zveřejňují Vámi zadané informace. S tím souvisí pravidlo 3.
- Pravidlo 3: Autory Blogosvěta jsou především blogeři. Pokud bude chtít nějaký bloger informovat o svém projektu, soutěži či zajímavé novince, může o tom napsat do komentářů k článku Vaše tipy. Tyto komentáře jsou stěžejní pro fungování celého systému. Odtud budou čerpány informace pro týdenní infokoutky a pro další rubriky.
- Pravidlo 4: Práva i povinnosti. Každý bloger, který v komentářích bude prezentovat svůj projekt nebo soutěž, musí vždy oznámit také její konec, popřípadě její průběh. Co se průběhu týče, stanovil jsem limit jednoho měsíce. Pokud tedy bloger nedá celý měsíc vědět o stavu soutěže nebo projektu, bude jeho ikonka z menu smazána a v následujícím infokoutku oznámení o neaktivitě. Je to proto, aby nedocházelo k zahlcení blogosvěta nečinnými projekty a aby byla zajištěna aktuálnost.
 

8 lidí ohodnotilo tento článek.

Aktuální články

Reklama